Team Name

Liberty Seguros - Abax

Team Trek Sparbanken

Team Garmin Iceland

Team Nonstop

Alchemist

Team PHLY

Namibia Goes North

Powerbar South Africa

Gurkburkarna/2

Fjallastelpur

IT Champions

Fenomenal ZAVGM

Bank&Co

De unge

Kilter

IT CHAMPIONS

Adventure212/Specialized

Adventure 212/Specialized

Team 1 Asseco Denmark

Davis/Fischer

Team 2 Asseco Denmark

Condors

Team Matheson

Gordo es Guapo

Team InTents

Shimano Europe

Double D

TEAM GRAY

Kihlborg

Bumbuloni

Team Lips

The Expendables

Strongher.cc

North Carolina

Morgunblaðið 1

Morgunblaðið 2

Morgunblaðið 4

Örninn-Garmin

Team DK

Wallace and the Hitman Gromit

Lauf

Whale Safari

Team FujiBikes Rockets

RIDER 1

Gregory Saw

Anders Fiskivik

Ágústa Edda Björnsdóttir

Kym "Nonstop" Perfetto

Russ Overy

James Decker

Manfred Egerer

Gregg Grobler

Ingvaldur Þór Sigurjónsson

Anna Kristín Sigurpálsdóttir

Jiri Strycek

Guillermo Sesma

Rasmus Bank

Lars Frandsen

Robert Thomas

Jan Kren

Mary Angelo

Rob Angelo

Søren Steffensen

Anthony Davis

Henrik S. Jensen

James Beams

Kate Matheson

Henry Porter

Robert Wolfe

Dennis Schmitz

Davíð Albertsson

Arnar Gauti Reynisson

Patrik Kihlborg

Matthías Guðmundsson

Oriol Gimenez

Jan Hofmeyr

Catriona Sutherland

Todd Branham

Sigvaldi Kaldalóns

Kolbrún Dröfn Ragnarsdóttir

Bjarki Bjarnason

Steinar Þorbjörnsson

Christopher Climberg-Ronne

Cory Wallace                          

Bergur Benediktsson

Birkir Snær Ingvason

Christopher Maletz

RIDER 2

David Rosa                          

Erik Fiskvik

Kristrún Lilja Júlíusdóttir

Juliet Elliott

Noel Culberson

Seth Hall

Mrijke Egerer

Rowan Grobler

Stefan Hilding Kennegård

Elsa Gunnarsdóttir

Otta Matousek

Jose Joaquin

Jesper Bank

Mikkel Bank

Jonathan McFarlen

Robert Tachovsky

Michelle Peariso

Chris Peariso

Torben Richard

Howard Fischer

Henrik Hasselbalch

Barry Murphy

Ryan Matheson

Daniel Grew

Hans Allnutt

Pieter Vincent

Daði Hendrikuson

Gísli Reynisson

Oskar Kihlborg

Kristján Árni Jakobsson

Charli Julia

Ivan Mclean

Naomi Freireich

Wes Dickson

Júlíus Jóhannsson

Anna Kristín Pétursdóttir

Helgi Winther

Hafsteinn Ægir Geirsson

Thor Munch Andersen

Thomas Turner                          

Liz Sampey

Eyjólfur Guðgeirsson

Michael Schuchardt

COUNTRY

Norway / Portugal (men)      

Norway (elite men)

Iceland (elite women)

USA/UK (women)

USA (masters)

USA (men)

Namibia (mixed)

UK (men)

Sweden (g. masters)

Iceland (women)

Czech Republic (masters)

Mexico (men)

Denmark (men)

Denmark (men)

USA (masters)

Czech Republic (g. masters)

USA (women)

USA (masters)

Denmark (g. masters)

USA (masters)

Denmark (g. masters)

UK/Canada (g. masters)

USA (mixed)

Costa Rica/USA (men)

UK (men)

Belgium/Netherl. (men)

Iceland (masters)

Iceland (men)

Sweden (g. masters)

Iceland (masters)

USA/Spain (men)

USA (masters)

Scotland (women)

USA (masters)

Iceland (men)

Iceland (women)

Iceland/Faroe I. (e. men)

Iceland (elite men)

Denmark (masters)

Canada/USA (e. men)

Iceland/Canada (mixed)

Iceland (elite men)

Germany (elite men)